На големо

Уживајте во вашите игри со пикадо со WIN.MAX

Врвен снабдувач на електронски табли за пикадо во Кина

WIN.MAX Електронска табла за пикадо

Водечки производител на електронски пикадо во Кина

Победи. Максе производител на спортски производи посветен на пронаоѓање партнерски агенти, дизајн и реализација на барањата за прилагодување на производот. Ние се стремиме да им обезбедиме забава на децата и нивните семејства со интегрирање на технологии со играчки и игри. Нашата компанија е основана во 2008 година и ја формираше седиштето во Гуангжу.

WIN.MAX ја лансираше првата електронска табла за светло со светлина во светлина. Светлосните ефекти се инсталирани во сите целни блокови. Боите на LED дисплејот се поживописни, што го олеснува читањето на резултатите, а деталите за играта го формираат растојанието за фрлање. LED дисплеите со повисок квалитет, исто така, ги менуваат боите за да ги разликуваат резултатите од играчите и другите детали за играта.

За разлика од старата електронска пикадо, ултра-тенкиот пајак на нашата табла овозможува построги групирања на снимки и поширока површина на целта. Ова го зголемува односот на снимките и значително ги намалува отскокнувањата. Голем прстен за фаќање го опкружува лицето на целта, создавајќи 360- степен слетување зона за сите промашени снимки за заштита на вашите wallsидови формираат било каква штета.

Главни придобивки од електронската табла WIN.MAX

Нема повреди од погрешни фрлања.

Лесен, стилски и модерен.

Побезбедно од традиционалната табла за пикадо.

Автоматски следете го системот за бодување.

Игри однапред програмирани со прекрасни звучни ефекти.

Површината на електронската табла за пикадо не се дупчи.

Генерално, Електронската табла за пикадо е лесна за користење, одлична за забава за деца и почетници.

WIN.MAX Најдобра електронска табла за домашни пикадо

Модел Димензија на производот Игри и опции Играчи Плеер VS Компјутер Приказ Изградба на сегменти Вградено складирање на пикадо Вградено складирање совети Вградено складирање совети
WMG08580  51х2,73х43,5см  21 игри и 65 опции  8  4 Нивоа на тешкотија   1 LED дисплеј со систем за бодување на крикет „тип бар“  Трајна термопластика  6 пикадо  √  Адаптер за напојување (вклучено)
WMG79177  51х6,2х59,6 см  27 игри и 259 опции  8  4 Нивоа на тешкотија   4 Jumbo LED дисплеи  Трајна термопластика  12 пикадо  √  Адаптер за напојување (вклучено)
WMG76237  45х39,5х2,5 см  48 игри и 315 опции  8  5 Нивоа на тешкотија   LCD дисплеј за крикет со 4 лица  Трајна термопластика  6 пикадо  √  3АА батерии или адаптер за напојување (не се вклучени)
WMG25361  46,5х6,4х67,5 см  28 игри и 167 опции  8  4 Нивоа на тешкотија   Автоматски LCD табла со резултати со крикет дисплеи  Трајна термопластика  12 пикадо  √  Адаптер за напојување (вклучено)
WMG09563  46х44,8х3,8 см  32 игри и 500 опции  8  4 Нивоа на тешкотија   Автоматски LCD табла со резултати со крикет дисплеи  Трајна термопластика  6 пикадо  √  Адаптер за напојување (вклучено)
WMG09242  45х51х4,2 см  16 игри   8  /  Голем LCD крикет дисплеј  Трајна термопластика  6 пикадо  √  Работа со USB кабел (вклучено); 2АА батерии (не се вклучени)
WMG09900  41х47,5х17,3 см  26 игри и 523 опции  8  4 Нивоа на тешкотија   Голем LCD крикет дисплеј  Трајна термопластика  6 пикадо  √  3АА батерии или адаптер за напојување (не се вклучени)
WMG08602  58,2х50,6х7,6 см  27 игри и 216 опции  8  4 Нивоа на тешкотија   2 x LED индикатори за крикет   Трајна термопластика  12 пикадо  √  3АА батерии или адаптер за напојување (не се вклучени)

Проширени додатоци

Модел Грамови Применлив тип на производ Содржини
WMG70020  18гр   Електронски Dartboad  12 x Пикадо 24 x Дополнителни летови 50 x Совети 2 x Гарда за летови 20 x O прстен и 1 x Kitiet.
WMG50282  18гр  Електронски табла за пикадо и сизијал за пикадо 3 x најлонски шахти.3 x тежини. 3 x челични стрели за пикадо. 3 x меки врвови за пикадо.

Електронски пикадо и пикадо за продажба

Подготвени сте да се придружите на WIN.MAX? Тоа е лесно!

- Никогаш немало подобро време да станете WIN.MAX дистрибутер! Нашиот процес на апликација е едноставен за следење, нашата почетна нарачка е ниска и имаме одлични

Најчесто поставувани прашања

Што е електронска табла за пикадо?

Електронската табла за пикадо е како почетна табла за пикадо. Изгледа како вистинска табла со пикадо, но наместо да има почувствувана површина, таа е пластика и има мали дупки за да се вклопат пикадо. Електронските табли за пикадо се побезбедни и попогодни од традиционалните, и тие го чуваат резултатот автоматски!

Дали електронските табли за пикадо се добри?

Да, апсолутно. Електронските табли за пикадо се исто толку добри како и традиционалните во скоро секој случај, освен ако не играте турнир на високо ниво. Всушност, за домашна употреба, тие се веројатно дури и подобри бидејќи се многу побезбедни за децата.

Како да изберам електронска табла за пикадо?

Изборот на електронска табла за пикадо започнува со утврдување на главната причина зошто ви е потребна. Забавно? Семејство? Вежбајте? Потоа преминете кон вашиот буџет. Конечно, нека превземат други фактори, како што се големината на полето за играње, различните бои, изборот на играта и издржливоста. Различни табли се подобри од различни причини.

Која е најпопуларната игра со пикадо?

Крикет е далеку најпопуларната игра со пикадо во светот. Проследено со 01 -тите и низ целиот свет. Силно препорачуваме табла со пикадо која има повеќе опции за крикет. Тоа е играта што повеќето од вашите гости ќе знаат да ја играат.

Дали електронските табли се подобра опција отколку табла за нараквици?

Таблата со наежници е традиционална табла направена од влакна од сисал и доаѓа со пикадо што се состои од месинг со челични врвови. Електронската табла е направена од пластика и се потпира на електрична енергија за да работи. Користените пикадо се исто така изработени од пластика, комплетирани со пластични врвови.

Ова се типовите табли што најчесто можете да ги најдете користени на натпревари, или помали спортски барови и аркади. За некои, таблата со влакна е единствениот тип на табла за играње, особено кога станува збор за натпреварувачка игра.

Електронски совети за пикадо

Ако таблата работи со батерии, тогаш бидете сигурни дека ќе понесете дополнителни батерии ако планирате да ја понесете со себе на следното патување кај баба или семеен одмор.

Дури и со пикадо со мек врв, треба да ја заштитите околината. Удирањето на голиот wallид с still уште може да остави дупка или трага, поради што треба да размислите да користите заштитна подлога во таа област. Иако е вистина дека металните пикадо можат да направат многу поголема штета, сепак ќе треба да го заштитите вашиот простор.

Измерете го просторот што го имате на располагање пред да купите. Бидејќи треба да бидете подготвени за отскокнување и пикадо што ги погодуваат wallsидовите и околните објекти, ќе откриете дека ви треба доста простор за нова поставка на таблата

Ако сте почетник во играта со пикадо, одете со модел кој има голем терен за игра, што е повеќе простувачки отколку помалите табли, што може да го отежне изведувањето удар. Дополнително, ако нормално се натпреварувате, тогаш исто така ќе сакате да користите табла со големина на регулација.

Секогаш држете ги советите за замена при рака бидејќи пластичните врвови се склони кон кршење

Совети за користење на вашата електронска табла за пикадо

Секогаш користете го упатството за да дознаете за различните начини на игра што се достапни.

Никогаш не користете стрели кои се премногу остри или тешки, бидејќи тоа може да ја оштети таблата.

Проверете дали некоја од поставките ви дозволува да се прилагодите за отскокнување, некои ви овозможуваат рачно да додавате или отстранувате поени врз основа на тоа дали стрела отскокнува.

Кога за првпат започнувате со користење на таблата, бидете многу нежни при отстранување на пикадо. Понекогаш, со сосема нова табла, и на пикадо и на пластичната табла им треба малку време за правилно да се носат.

Дали ми треба интернет конекција за да ја користам?

Во зависност од можностите на Интернет, можеби ќе ви треба интернет конекција за да пристапите до сите карактеристики. Некои табли ви дозволуваат да играте против други преку Интернет ако имате интернет конекција. Ова бара да се поврзете преку bluetooth со апликација на вашиот телефон или таблет.

Како да ја изберам вистинската тежина за моите пикадо со мек врв?

Ова е прашање на личен избор. Различни луѓе претпочитаат различни тежини, и ова важи и за почетници и за професионалци. Некои табли навистина имаат максимална тежина, така што треба да се повикате и на упатството само за да го проверите ова пред да изберете.

Зошто да купите електронска табла за пикадо со меки врвови?

Безбедност

Електронските табли за пикадо користат пикадо со мек врв, за разлика од остри челични пикадо што се користат со табли за наежвам. Како што сугерира името, пикадо со мек врв има тапи пластични врвови кои се со помала веројатност да предизвикаат повреда или да направат дупки во вашиот wallид кога ќе ја пропуштите таблата. Ова е причината зошто таблите со меки врвови се популарен избор за родители со мали деца што трчаат наоколу!

Автоматско бодување и карактеристики

За секој што бил во Flight Club, ќе знаете колку е задоволувачки кога таблата автоматски ќе го сними вашиот резултат за да не мора да се мачите со целата ментална аритметика. Ова ја одржува играта да се движи брзо, одлична е за забави и може да ви помогне да се подобрите со следење на метриката како просечен резултат по фрлање. Бидете внимателни, сепак, некои од таблите со понизок квалитет не се одлични во регистрирањето на пикадо и оваа функција може да стане повеќе фрустрација отколку корист.

Може ли традиционалните пикадо да се користат на електронски табли?

Традиционалните пикадо доаѓаат со остри, зашилени совети што можат да ја пробијат електронската табла со пикадо. Тие не се дизајнирани да се користат на овие табли. Ако имате традиционални пикадо, купете табла и користете ги таму.

Дали електронските дартборди се безбедни за деца?

Па, да. Овие табли се специјално дизајнирани за деца. Бидејќи врвовите се направени од пластика, постои мал ризик од повреда. Главната работа е да бидете одговорни додека го користите.

Дали можете да користите пикадо со челик на електрична пикадо?

Не, не можете да користите пикадо со челичен врв на електрична табла со пикадо. Мора да користите пикадо со мек врв.

Какви табли за пикадо користат добрите?

Професионалните играчи и спонзорираните турнири речиси секогаш користат табли со наежвам. Тоа е најтрајниот материјал и е совршен за тесни групи на пикадо.

Колку траат таблите со пикадо?

Електронските дартборди често ќе имаат животен век од околу две години.

Каков тип пикадо можам да користам со електронски табли за пикадо?

Најдобрите пикадо за користење со електронска табла се обично пикадо со мек врв

Причини за избор на електронски дартборди

Еве некои од најдобрите причини зошто многу луѓе претпочитаат електронски датотеки отколку традиционални пикадо.

1, Со електронски дартборди, не барате сами да ги внесувате резултатите. Замислете последен пат кога сте користеле традиционална табла со пикадо и врева што се направила при пресметување на резултатот. Со оваа табла, нема мамење или манипулација; она што го погодувате е она што го добивате. Освен точноста на резултатите, исто така ви заштедува време.

2, Тие доаѓаат со карактеристики што го прават играњето пикадо поинтересно. Традиционалната табла за пикадо не доаѓа со карактеристики како осветлување или звучни ефекти. Сепак, електронските пикадо доаѓаат со звучни ефекти. Некои од овие ефекти се дури и прилагодливи за да ви овозможат попријатна игра.

3, Тие се безбедни за играње. За да се направат пикадо да се држат до таблата, традиционалните табла често користеа остри метални врвови. Иако ова може да обезбеди задоволителен удар, тој е опасен. Електронските пикадо имаат пластични совети. Така, ризикот од повреда додека играте е во голема мера намален.

4, Тие се потрајни. Електронските дартборди се доста издржливи. За разлика од традиционалната пикадо која постепено може да го уништи мебелот и површината на таблата, овие пикадо се безбедни и пријателски расположени за вашиот мебел и табла.

5, Сите членови на семејството или групата можат да играат на електронски дартборди.

Недостатоци на електронските дартборди

И покрај сите одлични предности, овие табли имаат и недостатоци. Некои од овие се:

1, Потребни ви се специјални пикадо за да играте игра на нив. Без овие пикадо, играњето игра ќе биде невозможно.

2 usually Тие обично чинат повеќе од традиционалните пикадо поради нивните дополнителни карактеристики

3 、 За луѓето навикнати на редовни пикадо и табла, електронското искуство можеби не е толку исполнувачко.

4 、 Не можат да се користат на професионални турнири

Колку чинат електронските табли за пикадо?

Електронските табли за пикадо чинат некаде од околу 30 до повеќе од 200 долари. Еден добар нема да чини помалку од 50 долари.

Големина

Како што посочивме порано, електронските дартборди не се наменети за играње професионални турнири. Така, тие се со големина помала од предвидениот дијаметар од 18 of на табли во стилот на турнирот.

Повеќето електронски табли на пазарот доаѓаат на 15,5 ″. Иако не е толку голем како традиционалните табли, обично е доволно за секојдневно играње и може да ви помогне да напредувате до поголема традиционална табла.

Број на играчи

Бројот на играчи ќе влијае на типот на табла што ќе ја изберете. Таблите обично доаѓаат со максимален број играчи. Може да биде до осум играчи или 16. Таблата со 16 играчи доаѓа со повеќе карактеристики од таблата со 8 играчи, а можеби и поскапа.

Број на игри

Електронските дартборди доаѓаат со неколку игри. Некои од овие табли имаат до 50 игри од кои можете да избирате! Колку е поголем бројот на игри на таблата, толку повеќе ќе се забавувате играјќи со пријателите или семејството.

Секој од режимите на игра, исто така, може да се прилагоди врз основа на бројот на играчи и стилот што сакате да го играте.

Светлосни и звучни ефекти

Иако овие не се од суштинско значење, тие се одличен додаток на секоја електронска табла. Традиционалните дартборди не доаѓаат со звучни или светлосни ефекти, но звукот на стрела што удира во дрвото е целосно задоволителен и одличен. Слично на тоа, светлосните и звучните ефекти од електронските дартборди ја прават играта повозбудлива за играње. Некои табли доаѓаат со звуци што ве вознемируваат и дизајнирани да се појават во случајни времиња. Овој тип на карактеристики може да го подобри вашето време на реакција и да создаде повеќе забава и возбуда.

Извор на моќ

Традиционалните табли не работат на никаква енергија, но електронските табли, како што имплицира името, бараат да се напојуваат. Средствата за напојување на таблата ќе влијаат на изборот што го правите. Многу од овие табли имаат адаптер за напојување што го вметнувате во wallидот за да ги напојувате таблата и пикадо. Другите се напојуваат со батерија. Дартбордите што работат на батерии се одлични бидејќи можат да се користат скоро насекаде; само внесете ги батериите и добро сте. Сепак, батериите чинат пари и може да завршат како скапа опција.

Точност

Најголемата предност што овие табли ја нудат во однос на традиционалните табли е нивната репутација за точност. Со електронска табла, има илјадници дупки лоцирани низ сите сегменти. Зад таблата, има стотици сензори дизајнирани да го зголемат движењето и притисокот. Кога стрела ќе слета во која било од дупките, сензорите ќе го регистрираат движењето. Ова е причината зошто овие табли се сметаат за толку точни и не се на милост и немилост од човечка грешка како што се плочите со наежници.

Бодување

Друга голема предност на овие табли е автоматското бодување. Ова ја спречува потребата играчите рачно да го следат резултатот. Моделите со повисока цена ќе доаѓаат со табли со резултати што се многу точни и на место.

Издржливост

Овие табли може да бидат поскапи од традиционалната табла, но исто така имаат репутација дека се потрајни. Тоа е затоа што овие плочи се направени од пластика, што е она што помага да се задржи тежината на таблата, подобрувајќи ја издржливоста. Бидејќи таблата користи пикадо со пластичен врв, исто така е направена минимална штета на таблата. Таблите со нараквици имаат тенденција да се истрошат многу побрзо поради употребата на пикадо со челичен врв. Ако планирате да ја одржувате таблата во трајно поставување, тогаш тежината и големината нема да бидат толку важни како издржливоста.

Игралиште

Големината на полето за играње на табла исто така ќе биде важна. Колку повеќе простор имате за да слетате пикадо, толку повеќе ќе се забавувате. Дополнително, поголем терен за играње ќе биде попријатен за почетници. Според правилата за пикадо, полето за игра со големина на регулатива треба да измери на петнаесет и пол инчи. Ако сакате пристојна големина на полето за играње, не препорачувам да одите под табла со големина на поле за играње од тринаесет инчи. Поголем терен за играње исто така ќе биде неопходен ако сакате да играте натпреварувачка игра со пријател.

Гласовни предупредувања

Ова е одлична карактеристика ако барате табла во аркаден стил. Гласовните потсетници можат да ја направат играта позабавна и поинтересна, додавајќи дополнителен слој на возбуда во играта.

Тежина

Освен големината, следниот фактор што сакате да го земете предвид е тежината. Видовите на материјали што се користат за производство на овие плочи ќе се разликуваат од производител до производител. Повеќето модели се направени главно од пластика, меѓутоа, можете да најдете некои кои исто така ќе вклучуваат комбинација од дрво, гума и метал. Моделите направени од овие материјали ќе бидат потешки од табли што се направени главно од пластика. Имајте на ум, не треба да судите за електронската табла врз основа на нејзината тежина, бидејќи тежината не е најдобриот показател за квалитетот. Дополнително, ако сакате да играте пикадо во затворен простор внатре дома, потешката табла ќе работи добро, но ако сакате да играте надвор, тогаш лесната табла ќе биде подобра опција, бидејќи овие табли се поподносливи.

Дизајн

Овие табли се поделени на дваесет радијални делови, од кои секоја има различни вредности на точките, но обликот и дизајнот на дупките и пајакот може да варираат. Внимавајте на наметливите, подебели пајаци или дупките што се лошо направени, бидејќи и двете можат да имаат влијание врз квалитетот на снимката, па дури и да ги блокираат пикадо. Побарајте табла со дупки во облик на вдлабнатина, бидејќи овие табли можат да направат многу подобра работа за безбедно да ги одржат пикадо.

Играчи

Со традиционална табла, двајца ќе играат едно коло, но со електронска табла, која автоматски го следи резултатот, повеќе луѓе можат да играат истовремено, без никаква конфузија. Некои модели дури можат да примат четиринаесет до шеснаесет различни играчи истовремено. Се разбира, таблите што се дизајнирани да примат повеќе играчи ќе доаѓаат со повисока цена. Овие табли обично се карактеризираат со повеќе технолошки тежок дизајн што ги сакаат помладите играчи или оние што претпочитаат табли со аркада.

Квалитет на пикадо

Пикадо кои се вклучени во еден од овие комплети ќе се разликуваат во однос на чувството, изгледот, тежината и дизајнот. Ако сте искусен играч, тогаш можеби ќе сакате да купите сопствен сет. Почетниците ќе сакаат да го земат предвид стилот на пикадо врз основа на личните преференции.

Складирање

Некои модели ќе доаѓаат со вградени прегради за складирање што ќе ви овозможат да ги чувате сите резерви на табла заедно и уредно организирани. Овие прегради за складирање често се наоѓаат на модели со повисока цена, = и тоа е одлична карактеристика да ја имате ако не сакате да се грижите за губење на пикадо и совети за пикадо поради тоа што децата погрешно ги поставуваат парчињата по игра.

Употреба на апликации

Со електронски модел, нема да морате да се напрегате да пронајдете некој со кого може да игра, бидејќи таблата може да игра против вас. Некои модели исто така имаат можност да ве поврзат со друг плеер, преку наменска апликација. Апликација ќе ви овозможи да пополните со играчи низ целиот свет. Некои системи, исто така, ќе ги следат вашите најдобри резултати и вклучуваат систем за рангирање. Со цел да се осигурате дека овие игри се играат праведно, овие табли исто така ќе ви овозможат да ги пренесувате вашите снимки во живо или ќе вклучуваат камера со широк агол. Дополнително, овие апликации ќе ги следат резултатите од вашата игра, за да можете да го следите вашиот напредок.

Додатоци

Многу од производителите на пикадо, исто така, произведуваат неколку додатоци за избор, за да можете да ја претворите вашата пештера во професионална соба за игри. Овие додатоци вклучуваат душеци со пикадо што ќе ги заштитат вашите wallsидови од оштетување, линии за фрлање и украсни ормари што можете да ги користите за чување на таблата и сите ваши резерви. Повеќето модели ќе доаѓаат со неколку совети за замена, што ќе ни се најде бидејќи овие пластични пикадо се познати по кршењето. Ако сепак завршите со кршење совети и ви требаат замена пикадо и/или совети, исто така можете да нарачате подиректно од производителот.

Инсталација

Времето и напорот што се потребни за поставување електронска табла за пикадо може да влијае на вашиот избор. Никој не сака табла за која ќе бидат потребни часови за да се постави пред да може да играте. Затоа, осигурајте се да проверите што велат другите за леснотијата и времетраењето на инсталацијата пред да ја купите таблата со пикадо.

Бренд

Популарните имиња на марки обично произведуваат производи со највисок квалитет. Марката е една од карактеристиките што може да ви помогне во изборот на вистинската табла за пикадо. Иако помалку познатиот производител може да произведе добри табли, наоѓањето на нив е особено предизвик. Затоа, за да бидете на безбедна страна, би било попаметно да изберете бренд познат по висококвалитетни производи.

Гаранција

Секогаш кога купувате производ, без разлика дали е електронска табла или било кој друг производ, гаранцијата е од суштинско значење. Гаранцијата е знак на доверба во производот. Ако таблата не доаѓа со гаранција. Потоа треба да се оддалечите од него: како може да му верувате на производот ако производителот не му верува?

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја