Вести

 • Can you keep an air hockey table outside|WIN.MAX

  Можете ли да чувате маса за хокеј на воздух надвор|WIN.MAX

  Можеби поседувате маса за хокеј на воздух, но таа е толку голема што зафаќа агол од вашата дневна соба.Или нема место во куќата да го ставите.Размислувате дали вашата маса за хокеј на воздух може да излезе надвор?Останатото ќе ви каже.Можете ли да поставите маса за хокеј на воздух надвор?Додека некои ...
  Прочитај повеќе
 • How to throw bullseyes soft tip darts|WIN.MAX

  Како да фрлате пикадо со меки врвови bullseyes|WIN.MAX

  Пикадото сега стана популарна игра низ целиот свет, а има дури и настани со пикадо на меѓународни турнири.Многу почетници за да добијат пикадо, често не го разбираат знаењето за пикадо, што резултира со оштетување или оштетување на ѕидот на фрустрирачката работа...
  Прочитај повеќе
 • How to play soft tip darts with a blow gun|WIN.MAX

  Како да играте пикадо со мек врв со пиштол за дување|WIN.MAX

  Пиштолот со пикадо е алатка со која малкумина си играат.Пикадо и пиштоли може да се произведуваат дома со минимална цена.Ако се користат правилно, тие можат да направат забавна и впечатлива играчка.Злоупотребата на пиштоли е крајно опасна.Во оваа статија ќе ве научам како да направите една на...
  Прочитај повеќе
 • History of table football|WIN.MAX

  Историја на фудбал на маса|WIN.MAX

  Неколку луѓе тврдат дека го измислиле овој спорт, како што се Шпанецот Алехандро Финистер и Французинот Лусиен Розенгарт.Патентите за пронајдоци постојат од 1890-тите, па каква е нивната историја за нив?Еве го кинескиот производител на фудбалски топки WIN.MAX да одговори на вашите прашања...
  Прочитај повеќе
 • How to find a Chinese dartboard cabinet|WIN.MAX

  Како да најдете кинески кабинет за пикадо|WIN.MAX

  Ако сте љубител на пикадо, мора да ја знаете важноста на кабинетот за пикадо.Кабинетот за пикадо ја заштитува вашата табла за пикадо, како и складирање на вашите пикадо.Одржувањето на вратата затворена кога не играте може да спречи прав да ја извалка вашата табла со пикадо, па дури и да послужи како ...
  Прочитај повеќе
 • which grip type best soft tip darts|WIN.MAX

  кој тип на зафат е најдобар пикадо со мек врв|WIN.MAX

  Зафатот за пикадо е делот што ја поврзува цевката за пикадо со крилото на пикадото и се навртува во цевката за стрела, исто така позната како вратило за стрела.Обично направени од издржлива пластика или најлон, лесен метал.Како и другите компоненти за пикадо, шахтите за пикадо доаѓаат во многу различни материјали, ко...
  Прочитај повеќе
 • How to find reliable suppliers in China|WIN.MAX

  Како да најдете доверливи добавувачи во Кина|WIN.MAX

  Ако сакате да увезувате спортски производи од Кина, а не сте запознаени со добавувачите на големо на спортски стоки во Кина, ова може да биде вистинска главоболка.Да не зборуваме за голем број добавувачи во Кина, но мора да се земе предвид квалитетот на производот, цената, логистиката ...
  Прочитај повеќе
 • Why do my soft tip darts bouce off the boards|WIN.MAX

  Зошто моите пикадо со меки врвови отскокнуваат од штиците|WIN.MAX

  Пикадо е игра за која сите сте слушнале или сте ја играле.Тоа е толку популарен спорт ширум светот што би било добра идеја да закачите табла за пикадо во вашиот дом.WIN.MAX е специјализиран добавувач на кинески табли за пикадо, може да ви обезбеди висококвалитетна табла за пикадо и да избере...
  Прочитај повеќе
 • How to remove broken soft tip darts|WIN.MAX

  Како да ги отстраните скршените пикадо со меки врвови|WIN.MAX

  Пикадото отсекогаш биле омилена активност за многу луѓе, поради нивната флексибилност, можеме да играме дома, канцеларија и во други прилики, но треба да знаеме малку здрав разум за пикадото.На пример, како да се отстранат скршените пикадо со меки врвови.Се надевам дека следново се сретнале...
  Прочитај повеќе
 • How are dart boards made|WIN.MAX

  Како се прават табли за пикадо|WIN.MAX

  Играта со пикадо станува се попопуларна во светот, а се користи за спортски игри или за подобрување на односите.Уште поневеројатно, тие дури прават табла за пикадо дома или купуваат.Се разбира, како производител на пикадо во Кина, ние ќе ви ги дадеме најдобрите услуги и...
  Прочитај повеќе
 • Dart games for free|WIN.MAX

  Игри со пикадо бесплатно|WIN.MAX

  Младите често играат пикадо, движењето на постарите, видот, нервниот систем има многу добра вежба.Во споредба со другите спортови, пикадото не само што се безбедни, туку и лесно се вежбаат без да се напушти дома.Постарите често играат пикадо може да ја вежбаат својата координација...
  Прочитај повеќе
 • Dart games for beginners|WIN.MAX

  Игри со пикадо за почетници|WIN.MAX

  Денеска подредивме неколку игри со пикадо погодни за почетници, тие се многу интересни, што ќе ви овозможат полека да станете 100% стрелец, забавата, методите на гаѓање се исто така многу богати.Тие доаѓаат од WIN.MAX, снабдувач на пикадо во Кина.Секој сака да биде подобар во...
  Прочитај повеќе
 • Dart board history|WIN.MAX

  Историја на таблата со пикадо|WIN.MAX

  Зборувајќи за пикадо, повеќето луѓе сè уште го мислат како нишаен спорт.Меѓутоа, таблите со пикадо се прикажуваат на забави, барови, сали за базен, центри за видео игри и други места за необична социјална забава, а табли со пикадо играат мажи, жени и деца.Очигледно, дар ...
  Прочитај повеќе
 • Dart board game rules|WIN.MAX

  Правила за игра со пикадо|WIN.MAX

  Пикадото започнало во Англија во 15 век, а до почетокот на 20 век пикадото станало дел од секојдневната забава во пабовите.Пикадо може да се игра на различни начини, со различни правила, но основните правила се исти.Постојат правила и конвенции кои...
  Прочитај повеќе
 • When did pool tables come out|WIN.MAX

  Кога излегоа масите за билјард|WIN.MAX

  Игрите на маса се добар начин за ослободување од стресот и вежбање на вашето тело.Тие обично имаат фудбалски маси, маси за хокеј на воздух, маси за билјард итн.Човек сигурно се запрашал кога овие маси се појавиле на пазарот, па денес ќе зборуваме за маси за билјард.WIN.MAX, како...
  Прочитај повеќе
 • How to buy an air hockey table|WIN.MAX

  Како да купите маса за хокеј на воздух|WIN.MAX

  Хокејот на воздух е најбрзиот од сите друштвени игри и е позабавен од фудбалот.Поентата е дека ова е игра за сите возрасти.Тоа не само што ви носи забава, туку и го вежба вашето тело и рефлекси.Ако веќе немате маса за хокеј на воздух дома, размислете да ја купите....
  Прочитај повеќе
 • Are pool tables heavy|WIN.MAX

  Дали масите за билјард се тешки|WIN.MAX

  Во нашиот живот има многу спортови и игри.Некои луѓе сакаат да играат фудбал, пинг-понг, кошарка и билијард.Но, кога врне или е студено, играњето на овие игри надвор можеби не е практично.Па, кои се некои игри што можат да бидат активни и пријатни во затворен простор?...
  Прочитај повеќе
 • What is Chinese Spring Festival|WIN.MAX

  Што е кинески пролетен фестивал|WIN.MAX

  Секоја земја има свој начин да ја дочека Новата година.Во Кина, Новата година обично се нарекува пролетен фестивал.Па, како еволуираше?Или што обично прават луѓето на овој празник?WIN.MAX ќе ви каже сè.За WIN.MAX WIN.MAX е еден од најголемите снабдувачи...
  Прочитај повеќе
 • Which is better electronic or regular dart board|WIN.MAX

  Која е подобра електронска или обична табла за пикадо|WIN.MAX

  Пикадото започнало во Англија во 15 век, а до почетокот на 20 век пикадото станало дел од секојдневната забава во пабовите.Но, постојат различни видови пикадо, има електронски пикадо и обични табли со пикадо, која е разликата помеѓу т...
  Прочитај повеќе
 • What is the best home electronic dartboard available|WIN.MAX

  Која е најдобрата домашна електронска пикадо достапна|WIN.MAX

  Секој има свои омилени спортови и игри, како што се кошарка, фудбал или електронска табла за пикадо.Овие вежби ви даваат чувство на игра додека вежбате.Ако сакате да знаете за електронските пикадо во Кина, можете да изберете WIN.MAX, кинески пикадо ма...
  Прочитај повеќе
 • How big is a mini air hockey table|WIN.MAX

  Колку е голема масата за мини хокеј на воздух|WIN.MAX

  Масата за хокеј на воздух е игра во која двајца играчи играат еден против друг на маса со ниско триење.Хокејот на воздухот бара маса за хокеј на воздух, напред држени од двајца играчи и пак.Масата за хокеј на воздух има многу мазна и мазна с...
  Прочитај повеќе
 • How to replace foosball table bearings|WIN.MAX

  Како да ги замените фудбалските лежишта за маса|WIN.MAX

  WIN.MAX е кинески производител на фудбалски маси, како и снабдување со табли за пикадо, маси за хокеј на воздух и други спортски производи.Се продава не само во Кина, туку и во САД и Германија.Верувајте дека имате фудбалска маса дома или играте надвор, но дали знаете што...
  Прочитај повеќе
 • How to lubricate foosball table|WIN.MAX

  Како да се подмачкува фудбалската маса|WIN.MAX

  Фудбалот на маса е многу интересна и многу популарна игра за луѓето.Но, за да може вашата фудбалска маса да трае подолго, мора да ја одржувате и чистите.Фудбалската маса треба редовно да се чисти и подмачка за да работи правилно.Ова не само што го зголемува животот...
  Прочитај повеќе
 • How long is a foosball table|WIN.MAX

  Колку е долга фудбалска маса|WIN.MAX

  ПОБЕДИ.MAX е кратенка за „Сите за спорт“ и секогаш се труди да иновира, имајќи широк асортиман на производи што покрива различни категории на спортови и игри.Како најголем снабдувач во Кина за пикадо и маси за игри, ние се посветуваме на обезбедување на едношалтерско решение...
  Прочитај повеќе
 • How tall is a foosball table|WIN.MAX

  Колку е висока фудбалската маса|WIN.MAX

  Мора да има игра или спортски состанок во срцето на секого што го прави да се чувствува многу среќен што игра.Дали знаете какви игри може да се играат на роденденска забава, собир на пријатели, градење компанија, па дури и на интеракција родител-дете?Фудбал?Кошарка?Даска?Или воздух...
  Прочитај повеќе
 • Development status of China’s foreign trade industry|WIN.MAX

  Развојен статус на надворешната трговска индустрија на Кина|WIN.MAX

  Можеби често ја користите удобноста на надворешната трговија за да купите кинески работи, но сигурно не знаете колкаво влијание има развојот на надворешната трговија на Кина врз глобалната трговија во последниве години.Прочитајте ја статијата која ќе ви даде поинакво искуство...
  Прочитај повеќе
 • How to move a foosball table|WIN.MAX

  Како да преместите фудбалска маса|WIN.MAX

  Дали сакате игра што може да се игра во затворен простор и да се чувствувате како да сте внатре фудбалски стадион?Да, тоа е фудбалска маса.Ако немате фудбал на маса, можете да изберете WIN.MAX фудбал на маса.Како најголем добавувач на фудбалска маса во Кина, тие обично се многу добри...
  Прочитај повеќе
 • who makes the best foosball table|WIN.MAX

  кој ја прави најдобрата фудбалска маса|WIN.MAX

  Здраво дечки.Се гледаме повторно и сигурен сум дека бевте многу среќни што имате прекрасен Божиќ со вашето семејство и пријатели.Вообичаено, во овој период од годината паѓа снег, што значи дека фудбалскиот натпревар на отворено е завршен.Не грижете се, WIN.MAX е една од најголемите спортска опрема на...
  Прочитај повеќе
 • How many players on a foosball table|WIN.MAX

  Колку играчи на фудбалска маса|WIN.MAX

  Фудбал, како што сите знаете, има 23 играчи.Од нив, 11 играа, а останатите беа замени.Но, што е со фудбалот на маса?Која е разликата помеѓу тоа и фудбалот?WIN.MAX како снабдувач на фудбалски маси и добавувач на табла за пикадо во Кина нема да ве изневери.Н...
  Прочитај повеќе
 • Can you use steel tip darts on a bristle board|WIN.MAX

  Дали можете да користите пикадо со врвови од челик на даска со влакна|WIN.MAX

  Секогаш можете да сметате на WIN.MAX да ве изненади со нивните производители на големо пикадо и фудбал на маса.Како најголем снабдувач на спортска опрема во Кина, производите имаат тенденција да бидат висококвалитетни и достапни.Во оваа статија ќе ви кажеме дали челичниот врв стрела...
  Прочитај повеќе
 • What is the best weight for steel tip darts|WIN.MAX

  Која е најдобрата тежина за пикадо со челичен врв|WIN.MAX

  WIN.MAX е професионален производител на пикадо и снабдувач на фудбалски маси, чии производи обично се со висок квалитет и прифатлива цена.Оваа статија е главно за оптималната тежина на пикадо со врвови од челик.Повеќето почетници ја прават оваа грешка кога првпат почнуваат да играат пикадо.
  Прочитај повеќе
 • How much is a mini soccer table|WIN.MAX

  Колку чини мини фудбалска маса|WIN.MAX

  Производителите на фудбалски топки не прават само фудбалска маса, тие често имаат вертикални маси за фудбал, преклопени маси за фудбал, па дури и мини маси за фудбал.Мини маси за фудбал се наменети за деца.Тие се помали од стоечките или преклопените фудбалски маси бидејќи...
  Прочитај повеќе
 • How much is a foosball game|WIN.MAX

  Колку чини фудбалска игра|WIN.MAX

  Фудбалот на маса е еден од производите на WIN.MAX, познат и како фудбалска маса.WIN.MAX нуди не само фудбалски маси, туку и електронски табли за пикадо, табли за пикадо со влакна, маси за хокеј на воздух, маси за повеќенаменски игри и други спортски производи.Тоа е најголемата спортска стока с...
  Прочитај повеќе
 • How Much Does a Foosball Table Cost|WIN.MAX

  Колку чини една фудбалска маса|WIN.MAX

  WIN.MAX, најголемиот снабдувач на спортска опрема во Кина, не само што продава фудбалски маси, маси за хокеј на воздух, туку и пикадо, електронски табли за пикадо, фудбалски топки и други спортски производи.Ако сакате да откриете колку вреди една фудбалска маса, дојдовте на ...
  Прочитај повеќе
 • 10 Different Types of Foosball Tables|WIN.MAX

  10 различни видови маси за фудбал|WIN.MAX

  Фудбалот на маса стана многу популарен спорт, но кога многу луѓе одат да бараат фудбалска маса, сè уште имаат такво прашање: каква фудбалска маса да изберам?Не грижете се, WIN.MAX, најголемата веледрогерија на фудбалски маси и табли за пикадо во Кина,...
  Прочитај повеќе
 • How Much Space Do I Need To Play Foosball|WIN.MAX

  Колку простор ми треба за да играм фудбал|WIN.MAX

  Фудбалот на маса е популарна игра која не само што создава забава за здодевните часови, туку е и одлична едукативна игра за децата да развијат брзи рефлекси на очите, рацете и мозокот.Тоа е исто така одличен начин да ја промовирате интеракцијата родител-дете и да си играте со вашите деца на...
  Прочитај повеќе
 • How does soccer table scoring work|WIN.MAX

  Како функционира бодувањето на фудбалската табела|WIN.MAX

  Честопати гледаме Светско првенство или фудбалски натпревари во живо на телевизија, но малкумина знаат како се игра и како се бодува фудбал на маса.Фудбалот на маса сега е повеќе од глобална игра на маса, тој е меѓународна игра.Во следните написи ќе научите како се постигнува фудбалска ...
  Прочитај повеќе
 • How to win table soccer|WIN.MAX

  Како да победите фудбал на маса|WIN.MAX

  Подобро е да ги знаете основите на фудбалот на маса за да се покажете во барови и аркади за игри.Почетниците ќе најдат совети за тоа како да победите во фудбал и најдобрите производители на фудбалски маси во оваа статија.Што ви е потребно за да играте фудбал на маса?За да играте фудбал на маса потребни ви се 2-...
  Прочитај повеќе
 • what is another name for table soccer|WIN.MAX

  кое е другото име за фудбал на маса|WIN.MAX

  Фудбалот на маса, популарен национален фитнес спорт во Европа и САД, е дестилација на спортските вештини на фудбалот.Секој играч е во рацете на играчот, а судбината на тимот е во рацете на играчот, кој може да биде најдобар напаѓач, шутер, одбранбен...
  Прочитај повеќе
 • What happens when there is a tie in the table soccer|WIN.MAX

  Што се случува кога има нерешено во фудбал на маса|WIN.MAX

  Фудбалската маса стана популарен спорт ширум светот.Тоа не е само маса за игри, туку и маса што може да се користи за вежбање игра.Многу професионалци избираат добра фудбалска маса за играње.Како што сите знаеме, фудбалската маса ја опфаќа атлетската скијачка...
  Прочитај повеќе
 • How to Clean a Foosball Table|WIN.MAX

  Како да исчистите маса за фудбалски топки|WIN.MAX

  WIN.MAX е најголемиот снабдувач на спортска опрема во Кина, тие имаат залихи за пикадо на големо, маса за игри во Кина за продажба и така натаму.Фудбалот на маса стана толку популарен бидејќи е лесен за набавка и евтин.Додека се забавуваме со масата за игри, потребно е и...
  Прочитај повеќе
 • What are the adult size for soccer table|WIN.MAX

  Која е големината за возрасни за фудбалска маса|WIN.MAX

  Се повеќе и повеќе луѓе сакаат да играат фудбал на маса, оваа игра е многу вежбање, не само што може да вежба издржливост и внимателна личност, туку и да ја вежба брзината на реакција на една личност.Не само за возрасни, тоа е одлична игра загатки и за деца....
  Прочитај повеќе
 • how to shoot on table soccer|WIN.MAX

  како се шутира на фудбал на маса|WIN.MAX

  Фудбалот, често наречен фудбал или фудбал на маса, е популарна игра на табла која се игра во барови и во домови.Играта е многу едноставна, но има неколку едноставни правила што треба да ги имате на ум пред да влезете во нова игра.Земете ...
  Прочитај повеќе
 • How to assemble the WIN.MAX soccer table|WIN.MAX

  Како да се состави фудбалската маса WIN.MAX|WIN.MAX

  Составувањето на биро од нула може да биде предизвикувачка задача ако никогаш претходно не сте го направиле тоа.Фудбалските маси имаат многу делови што треба да се склопат, и обично, деловите треба да се склопат по правилен редослед, во спротивно, може да откриете дека треба да направите чекор ба...
  Прочитај повеќе
 • How to play soccer table|WIN.MAX

  Како да се игра фудбалска маса|WIN.MAX

  Меѓу повеќето игри на маса, фудбалот на маса е многу популарен во некои европски и американски земји.Тоа не само што ви носи забава, туку и ги вежба вашите раце, очи и мозок.За децата, исто така може да ја вежба нивната интелигенција.Што е фудбал на маса?Фудбал на маса, ал...
  Прочитај повеќе
 • What is a Foosball Table|WIN.MAX

  Што е Фудбалска маса|WIN.MAX

  Фудбал на маса е еден вид игра за фудбал на маса, која првпат се појави во Франција, „фудбал на маса“ е преведен од францускиот „Baby-Foot“.Неговото потекло е прилично легендарно.Во 1950-тите, 20-годишното момче од Франција, Иберт Гути, беше само нејасен и страствен фудбалски навивач.Со цел да се ...
  Прочитај повеќе
 • How to Level a Foosball Table|WIN.MAX

  Како да се израмни фудбалска табела|WIN.MAX

  Важно е да имате израмнета фудбалска маса за да ја играте играта и да имате добро искуство.Табелата е главната површина на која ја играме играта, а сè што влијае на табелата директно ќе влијае на целата игра.Без соодветна маса не можевме да имаме добра ...
  Прочитај повеќе
 • How To Setup A Foosball Table: Easy Instructions & Diagram|WIN.MAX

  Како да поставите маса за фудбалски топки: лесни инструкции и дијаграм|WIN.MAX

  Ако имате план или добиете фудбалска топка, првото прашање во вашиот ум ќе биде како да поставите фудбалска топка?Ова е првиот предизвик бидејќи треба да склопите многу делови.Сепак, производителот обезбедува инст...
  Прочитај повеќе
 • Foosball Table Buying Guide|WIN.MAX

  Водич за купување фудбалска маса|WIN.MAX

  Ако некогаш сте поминале покрај игрална соба или бар, веројатно сте виделе некој како игра фудбалска маса.Кога ќе го играте, ќе бидете изненадени од тоа колку е забавно и чувството за достигнување кое доаѓа со победата.Но, дали знаете каква фудбалска маса ви е потребна?Ти можеш ...
  Прочитај повеќе
 • How to build a soccer pool table|WIN.MAX

  Како да изградите фудбалска маса за билијард|WIN.MAX

  Фудбалската маса и масата за билијард се многу чести во нашиот живот, станаа многу популарни рекреативни спортови или професионални игри.Кога врне, не е згодно да се излезе, па да си играме дома со семејството и пријателите.Значи, дали некогаш сте размислувале за градење...
  Прочитај повеќе
 • What is the best dartboard surround|WIN.MAX

  Кој е најдобриот сараунд за пикадо|WIN.MAX

  Иако многу мајстори на пикадо не сакаат да го признаат тоа, факт е дека пикадото повремено се фрла во ѕидот поради различни фактори, што резултира со оштетување на ѕидот или оштетување на пикадото, што е многу тажно ...
  Прочитај повеќе
 • What is a steel tip dartboard|WIN.MAX

  Што е пикадо со челичен врв|WIN.MAX

  Во вашето пребарување за пикадо, вие сте обврзани да видите различни пикадо во различни форми, големини или сценарија.Па, како да ги идентификуваме овие табли со пикадо?И сега знаете што е челичен врв за пикадо.Нејзината табла со меки врвови најголемата разлика лежи во различните врвови ...
  Прочитај повеќе
 • what is the difference between a sisal dartboard and a bristle dartboard|WIN.MAX

  Која е разликата помеѓу таблата со пикадо со сисал и таблата со пикадо со влакна|WIN.MAX

  Пикадото е многу популарен спорт во денешно време.Тоа не само што ги вежба вашите мускули или видот, туку и ви овозможува да уживате во целосна релаксација.Кој не сака малку повеќе дружење за време на викендот?За жал, ова обично вклучува одење во бар за смирување каде што пикадото...
  Прочитај повеќе
 • what is a bristle dartboard|WIN.MAX

  што е пикадо со влакна|WIN.MAX

  Во претходните написи дознавме дека има многу видови пикадо од кои можете да изберете.Во оваа епизода, ќе се фокусираме на тоа што е таблата со пикадо со влакна.што е пикадо со влакна?Влакната е поставена на повеќе од 5...
  Прочитај повеќе
 • Can dart boards go outside?|WIN.MAX

  Дали таблите со пикадо можат да излезат надвор?|WIN.MAX

  Во денешно време, таблата со пикадо е добро познат спорт.Обично, ги наоѓаме во клубови, барови или куќи на пријатели.Значи, кога правите нешто на отворено, како кампување со вашето семејство, дали таблите можат да излезат надвор?Се разбира, можете да играте со пикадо надвор.Низ светот, ес...
  Прочитај повеќе
 • when was the first dart board invented?|WIN.MAX

  кога е измислена првата табла за пикадо?|WIN.MAX

  Потеклото на пикадото Спортот со пикадо има долга историја.Потекнува во Англија во 15 век.Според записите, Легиите биле испратени од римскиот император на далечните Британски острови, каде што дождливата британска клима не им дозволувала да поминат м...
  Прочитај повеќе
 • what type of dart board is the best|WIN.MAX

  каков тип на табла за пикадо е најдобар|WIN.MAX

  Ниту една соба за игри или место за собирање не би биле комплетни без табла за пикадо.Заклучокот е дека пикадото не е само спорт со кој професионалците треба да вежбаат или да се натпреваруваат.За нас, предизвикот себеси или играњето пикадо со пријателите е одличен начин да го поминеме слободното време....
  Прочитај повеќе
 • what are dartboard measurements| WIN.MAX

  што се мерења на пикадо|ПОБЕДИ.MAX

  Пред да ја поставите таблата со пикадо, мора да ја знаете големината на вашата табла.Значи, што се мерењата на пикадо?И ќе ви покажам како да го измерите.Мерењето со пикадо е еден од најважните аспекти на игрите со пикадо.По неколку месеци вежбање...
  Прочитај повеќе
 • How do you mount a dart board?| WIN.MAX

  Како се монтира табла за пикадо?|ПОБЕДИ.MAX

  Учењето како да монтирате пикадо, вклучувајќи ја пропишаната висина, растојанието на пикадото и упатствата за инсталација, ќе ви овозможи правилно да фрлате пикадо.Не само што треба да ја знаете точната висина на таблата со пикадо, туку треба да ја знаете и растојанието за фрлање до...
  Прочитај повеќе
 • What dartboard do professionals use?| WIN.MAX

  Каква табла за пикадо користат професионалците?|ПОБЕДИ.MAX

  Ако сакате да купите сопствена табла за тренирање на натпревари, може да помислите: „Каква табла користат професионалците?Како професионалец, не сакате да бидете повеќе фрустрирани со скокање на пикадо, летање наоколу или со ...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2