Хартија за пикадо со стил, двострана домашна забава од 18 инчи | ПОБЕДИ. MAX

Краток опис:

 

Класичната двострана хартиена пикадо е изработена од квалитетни метални држачи и алуминиумска рамка и хартија. Поради својствата на собирање, пикадо е лесно да се поврати откако ќе се извлече, со што подобро ќе се заштити лицето на пикадо. Лесен за употреба, лесен за ракување. Ова едијаметар на пикадоза тинејџери и возрасни. За да го тренирате видот, на пикадо им треба ритмичка визија. Опуштете се, опуштете ги очите, ослободете го напорот на очите. Совршен за семејна забава, соба за игри или студија.


Детали за производот

FQA

Тагови на производи

Опис на производот:

[Квалитет]: хартија за пикадое изработен од висококвалитетен двоен лим, метален држач, рамка од алуминиумска легура. Поради својствата на собирање на површината, лесно е да се опорави откако ќе се извлече стрелката, со што ќе се заштити подобро површината на пикадо.

[Површина на рој]: Висока густина и висока видливост од двете страни на ројот за да ги намалите знаците на абење, продолжете го вашиот живот пикадо, и зачувајте ја убавината на вашата игротека или бар.

[Двострана употреба]: Пред: обука за игри, уживајте во забавата на играта. Негативно: за забава, уживајте во пријателството и интеракцијата. Поставената цел за фрлање на возрасни е стабилен, алуминиумски раб, може да се користи за слободни и аматерски игри. На собрано пикадо ќе ве натера да се забавувате.

Можете да закачите табла со пикадо насекаде, како што се игротека, бар, гаража, балкон, канцеларија, па дури и кампување. Сепак, имајте предвид дека не е водоотпорен. Затегнете ги клинците, завртките или куките за ваша безбедност.

Прикажи производи:

Класична табла со пикадо со двострано блокирање Вклучува 6 спецификации за пикадо:

Без разлика дали вежбате или само играте за забава, ова го прави да живеете како да играте жестока конкуренција.

Производител  ПОБЕДИ.МАКСАН
Име стилска двострана хартија за пикадо
Димензија на производот Големина: 18 инчи
Функција Сечилата пили се изработени од висококвалитетно двојно лупење, метален држач и рамка од алуминиумска легура. Поради својствата на јатото, лесно се обновува по извлекување на стрелката и на тој начин подобро ја штити површината на дискот.
Направени од голема густина и висока видливост што се собираат од двете страни за да ги намалат трагите од измет, да го продолжат животниот век на вашата табла со пикадо и да ја зачуваат убавината на вашата соба за игри, пекара или паб.
Двострано собрано пикадо со пикадо, напред: игралиште, уживајте во забавата на натпреварот. Негативна страна: забавна страна, уживајте во пријателство и интеракција. Дартбори за возрасни Стабилно опкружување, алуминиумски раб, може да се користи за рекреативна забава и аматерски игри.
Официјална големина на турнирот: Со дијаметар од 460мм, таблата со пикадо е точно официјалната големина - совршена за хоби и турнири со пикадо
Совршен подарок за семејна забава, погоден за деца и возрасни, забави, спорт и забава, внатрешни и надворешни простории, пријатели и канцеларии на семејството или семејство на безбеден и забавен начин.
Додатоци 6 пикадо пикадо 
пакување кутија за подароци 
Пакување Ctn Големина: 44,5x26x44,5cm, 12 парчиња/ctn
GW: 19,5 кг/ тон
СЗВ: 19 кг /тон

 

Карактеристики на двострана хартија за пикадо:

horsehair dartboard

Професионален материјал: Висококвалитетна табла без плута: Сисалните тешки влакна (А-класа) влакна обезбедуваат голема издржливост, со дупки за само-затворање. Материјалот што се користи во професионални пикадо.

bristle dartboard cabinet

Екстра тенка жица: Ултра-рамната и тесна жичана мрежа обезбедува помалку отскокнување и ги олеснува гледањето на погодените зони. Од сите дартборди, варијантите со екстра тенка жица сега се сметаат за професионални играчи на пикадо како совршен уред за пикадо. 

best bristle dartboard-01 (2)

Плутаните даски се изработени од висококвалитетни двојни лушпи, метални држачи и рамка од алуминиумска легура. Поради својствата на јатото

https://www.winmaxdartgame.com/classical-dartboard-double-sided-flocked-dartboard-with-a-diameter-of-45-centimetres-18-inches-includes-6-darts-win-max-product/

Лесно се обновува по извлекување на стрелката и на тој начин подобро ја штити површината на таблата со пикадо. Едноставна и лесна за употреба едноставна операција. Двостраниот дизајн е совршен за деца, тинејџери и возрасни. 
 • Претходно:
 • Следно:

 • ЧПП1 П: Што е хартија за пикадо?О: Таблите од хартија за рани се прават со намотување хартиени листови заедно за да формираат впечатлива површина на таблата. Таблите со хартија од рани се исто така релативно ефтини и, барем во теорија, издржливи.
  ЧПП2 П: Кои се различните типови дартборди?О: Различните типови табли за пикадоБристл стрела Таблата со прсти обично укажува на време на редовно играње во паб или бар.Електронска табла за пикадо. Електронската табла за пикадо е за луѓе од ново време.Магнетна пикадо Електронската табла за пикадо е за луѓе од ново време.

  Дрвени пикадо. …

  Одбори за пикадо од плута.

  ЧПП3 П: Што е наежвам стрела?О: Стрелати за наежвам, Спротивно на нивното име, плочите со влакната се всушност направени од сисал или коноп. Сисалот се поправа откако ќе го погоди темно, што го прави одличен материјал за пикадо. Пикадо што се користат со даски со наежвам има челичен врв и тело изработено од месинг или волфрам. Тие не се играчки во никој случај. 
  ЧПП 4 П: Дали ви треба пикадо за да играте пикадо?О: Таблата со пикадо е лесно да се закачи и не бара поставување, само збир на пикадо, и подготвени сте за играње. 
  ЧПП 5 Прашање: Дали наежданите пили со прскалки се добри?О: Најдобрата табла со наежвам ќе ви овозможи таков тип на подесување со квалитетен квалитет што го бараат сите enthusiубители на пикадо. Овие табли се издржливи, изградени се цврсти и се оптоварени со сите соодветни карактеристики што се дизајнирани да спречат отскокнување и да ви овозможат да уживате во предизвикувачка рунда пикадо со вашето семејство и пријатели.
  ЧПП6 П: Што е тоа собрано пикадо?О: ФЛОКАНА ПОВРШИНА- Таблата е покриена со натрупана обвивка што крие дупки од пикадо, продолжувајќи го животот на вашата табла и зачувувајќи ја убавината на вашата соба за игри, пештера или паб.
  ЧПП 7 П: Колку долго трае влакната од стрела?О: Треба да трае околу две години за некој што игра од 45 минути до еден час секој ден. Ако сте навистина сериозен играч и играте два или повеќе часа дневно, веројатно знаете дека добра табла со наежвам ќе биде шест до осум месеци.
  ЧПП8  П: Кој е подобар електронски или обичен пикадо? О: Електронските табли за пикадо често се препорачуваат за деца и обични играчи бидејќи се безбедни, а автоматското чување на резултатите им олеснува на обичните играчи само да земат и да си одат. Одборите за нараквици се препорачуваат за посериозни играчи кои сакаат да влезат на турнири и да играат на поконкурентно ниво.
 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја