Бар Електронска плоча за пикадо со 12 меки пикадо и меки совети | ПОБЕДИ. MAX

Краток опис:

Бар електронска табла со пикадое најдобар избор за вежбање на професионалци, 28 различни игри, 167 варијации. Вклучува 12пикадо со мек врв и 100 мек врв, LED дисплеј, прилагодлив за јачина на звук.Не треба да се грижите за пикадо во домот со деца, бидејќи тие се безбедни.

 


Детали за производот

FQA

Тагови на производи

Опис на производот:

На Победи. MAXБар електронска табла со пикадое погодна за секојдневна забава дома со пријателите и семејството. Стандардна големина, 15,5 целно лице, вклучува 12пикадо со мек врвНа Getе ја добиете вистинската практика, електронските пикадо се наменети за 1-8 играчи, има 28 различни игри, 167 варијанти. Стилската шема на бои користејќи живописно црвено и црно на светло бели wallsидови ја прави вашата табла со пикадо да се издвојува од конкуренцијата. Со линискиот сегмент изработен од издржлива термопластика, не треба да се грижите за кршење на таблата по само неколку падови.

ПРОИЗВОД НА ПРОИЗВОДОТ

Електронска спецификација на табла со шипки

Без разлика дали вежбате или само играте за забава, ова го прави да живеете како да играте жестока конкуренција.

Производител  ПОБЕДИ.МАКСАН
Име Бар Електронска табла за пикадо
Димензија на производот 46,51 x 6,4 x 67,49 см; 2,9 килограми
Функција Доаѓа опремено со автоматска ЛЦД табла со крикет дисплеи, така што никогаш нема да мора да се грижите за неточно книговодство.
Опциите за повеќе играчи поддржуваат до 8 играчи, така што никој не треба да седи настрана. Вклучени со вашата табла за пикадо, добивате два сета стартни пикадо, така што сте подготвени да играте директно од кутијата.
Стилската шема на бои користи живописно црвено и црно на светло бел wallид за да ја направи вашата табла да се истакне меѓу конкурентите
Со сегменти изработени од издржлива термопластика, не треба да се грижите дали вашата табла ќе се скрши по само неколку фрлања
Додатоци Електронска табла за играчи од 1 до 8 играчи
Вклучувајќи 12 меки пикадо и 100 меки врвови
28 различни игри со 167 варијации
LED дисплеј, прилагодлива јачина на звук
Пакување Големина: 46,51 x 6,4 x 67,49 см
GW: 18,3 кг
СЗВ: 17,6 кг 

 

Бар Електронска табла за пикадо

Bar Electronic Dartboard-winmax-06 (1)

Вклучувајќи 12 меки пикадо и 100 меки совети, Доаѓа опремено со автоматска ЛЦД табла со крикет дисплеи, така што никогаш нема да мора да се грижите за неточно книговодство.

Bar Electronic Dartboard-winmax-06 (2)

Опциите за повеќе играчи поддржуваат до 8 играчи, така што никој не треба да седи настрана. Вклучени со вашата табла за пикадо, добивате два сета стартни пикадо, така што сте подготвени да играте директно од кутијата.

Bar Electronic Dartboard-winmax-04 (1)

Стилската шема на бои користи живописно црвена и црна боја на светло бел wallид за да ја направите вашата табла да се истакне меѓу конкурентите. Со сегменти изработени од издржлива термопластика, не треба да се грижите дали вашата табла ќе се скрши по само неколку фрлања

Bar Electronic Dartboard-winmax-07

2 врати го штитат овој одбор и неговите електронски двојни и тројни сектори од прашина, додека испорачаните 4 пикадо со пикадо се чуваат во вратите. Вратите од табла го штитат wallидот позадиелектронска табла за пикадо против пикадо што ја промашуваат таблата и ги штитат вашите пикадо да бидат оштетени на тврди wallsидови.

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/
Bar Electronic Dartboard-winmax-06 (2)
Bar Electronic Dartboard-winmax-07
Bar Electronic Dartboard-winmax-02 (1)
Bar Electronic Dartboard-winmax-06 (1)

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/

https://www.winmaxdartgame.com/bar-electronic-dart-board-incl-12-soft-darts-and-100-soft-tips-old-fashion-designed-in-bar-win-max-product/


 • Претходно:
 • Следно:

 • ЧПП1

  П: Кои се правилата за игра со пикадо? 

  О: Правила: Целта е да се биде првиот играч што ќе го погоди секој број на таблата по редослед од 1-20. Погодувањето на кој било дел од бројот - единечно, двојно или тројно - се брои, а броевите мора да се погодат за да се премине на следниот. Играчите се менуваат по три фрлања. Победникот е првиот играч што погоди 20.

   

  ЧПП2

  П: Колку долго треба да вежбате пикадо? 

  О: 7 до 15 часа. Треба да се стремите да вежбате барем 7 до 15 часа посветени, фокусирани и квалитетни пикадо неделно. За обичните играчи на пикадо, 5 до 10 часа неделно ќе бидат повеќе од доволно.

   

  ЧПП3

  П: Како да изберам електронска табла за пикадо?

  О: Изборот на електронска табла за пикадо започнува со утврдување на главната причина зошто ви е потребна. Забавно? Семејство? Вежбајте? Потоа преминете кон вашиот буџет. Конечно, нека превземат други фактори, како што се големината на полето за играње, различните бои, изборот на играта и издржливоста. Различни табли се подобри од различни причини.

  ЧПП 4

  П: Како можам да ја подобрам целта при фрлање? 

  О: 4 совети за подобрување на точноста при фрлање

   

  1. Гордете се за вашиот загревање. Изберете цел на вашиот партнер за фрлање и обидете се да го погодите таму секој пат. …

  2. Добијте добар стисок. 

  3. Не брзајте. 

  4. Останете во рамките на оптималното ниво на напор за правење точни фрлања.

   

  ЧПП 5

  П: Дали треба да натопите табла со пикадо? 

  О: Па, да. Овие табли се специјално дизајнирани за деца. Бидејќи врвовите се направени од пластика, постои мал ризик од повреда. Главната работа е да бидете одговорни додека го користите.

  ЧПП6

  П: Што треба да барам кога купувам табла со пикадо?

  О: Длабочината и густината на пикадо се поважни отколку што повеќето купувачи би помислиле. Добрата длабочина и густина им помагаат на пикадо да навлезат во таблата со пикадо и да го намалат отскокнувањето. Ова ви помага да имате многу поконзистентна игра и ви овозможува да постигнете многу повисок (и точен) резултат.

  ЧПП 7

   

  П: Колку чинат електронските табли за пикадо?

   

  О: Електронските табли за пикадо чинат некаде од околу 30 до повеќе од 200 долари. Еден добар нема да чини помалку од 50 долари.

   

   

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја